Wise, 2011 yılında uluslararası para transferini daha kolay ve uygun ücretlerle gerçekleştirme amacıyla TransferWise adı ile kurulmuştur.

Zamanla büyüyen şirket, insanların para transferinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu düşünerek hizmetlerine çoklu döviz hesabı, Wise kart ve Wise İşletme’yi de ekledi. 2021 yılında ismini Wise olarak değiştirdi.

Buradan referansımla bir Wise hesabı açarak ilk seferde ücretsiz gönderim hakkı, diğer gönderimlerinizde bankalara göre %85 daha uygun gönderimler yapabilirsiniz. https://wise.com/invite/u/47841

Wise Türkiye'de Fibabank ve Birleşik Ödeme Hizmetleri sistemi ile çalışır ve ilgili kurumlar BDDK tarafından denetlenir. Ve yine Wise, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerdeki ilgili makamlar tarafından sıkı bir şekilde denetlenir. ve uygulamalarına tabiidir. 

Wise, 22 Haziran 2023 tarihi itibarıyla Türkiye’deki yeni düzenlemeler nedeniyle sadece ülkedeki çalışma biçimini değiştirdi. Kullanıcılar 30 Ağustos 2023 tarihinden sonra da Wise aracılığıyla para alıp göndermeye devam edebilecekler. Yalnızca işlem yapılan hesap yani çoklu para birimi hesabı olamayacak ve Wise’da bir hesabı olmayacağı için bakiye de tutulamayacak. Kullanıcılar, Wise hesabından değil Wise aracılığıyla banka hesabından transfer sürecini yürütecektir. Wise önümüzdeki dönemlerde yerel düzenlemelerde bir değişim olması durumunda, kısıtlanan hizmetlerin tekrar açabileceğini duyurmuştur.

Kapatılan ve el konulan paralarınızın talebi için

https://www.birolcakir.net/2023/11/wise-sikayet.html