Western Union

Western Union


 Western Union Şirketi, ABD merkezli uluslararası finansal hizmetler ve iletişim şirketidir. Şirket, farklı para birimleriyle uluslararası alanda para transferi ve ödemeler almaktadır ve bu hizmeti sunan şirketler arasında dünyanın önde gelen finansal servislerinden birisidir. Şirketin genel müdürlüğü Denver, Kolorado, ABD'de bulunmaktadır. Ayrıca, 2006 yılında telgraf hizmetini sonlandırana kadar Amerika'nın önde gelen telgraf ile iletişim şirketi idi.

Western union kullanımı son derecede basittir. Bunun için bir kaç adımı bilmek gerekiyor. İlk olarak Western Union kullanmak için Western Union şirketi ile anlaşmalı olan bir kurum seçmeniz gerekiyor. Anlaşmalı banka şubesi ya da bir döviz bürosuna giderek gerçek kimliğiniz ile birlikte işlem yapabilirsiniz. Kimliğiniz eğer yoksa pasaportunuz ya da fotoğraflı olan bir ehliyetiniz de yeterli olacaktır.


Western Union çalışanı sizlerde ödemeyi nakit olarak alacaktır. Nakit olarak aldıktan sonra transfer ödemesini yapacaktır. Bunun için ise sizden bir komisyon ücreti de alacaktır. Komisyon ücreti hesapladıktan sonra doğrudan yetkili tarafından sizlere aktarılacaktır. Paranızı gönderdikten sonra sizlere bir numara verilecektir. Bu numara mtcn numarası olarak da bilinmektedir. MTCN numarasını mutlaka bir yere not etmeyi unutmayın.