Fransa Schengen Vizesi PDF

Fransa Schengen Vizesi PDF


PDF DOSYALAR  

FRANSA SCHENGEN VİZESİ İÇİN HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR

FRANSA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU FORMU WORD OLARAK İNDİR


Fransa'ya Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

1985 yılındaki Schengen Anlaşması’nı imzalayan dört asıl ülkeden biri olan Fransa, Schengen bölgesine 1995 yılında katılmıştır.

Fransa’nın denizaşırı topraklarının Schengen bölgesi olarak kabul edilmediğini unutmayın. Yani Schengen vizesini kullanarak kendi vize sistemine sahip Fransa denizaşırı topraklarına giremezsiniz.

Fransa’ya seyahat etmek isteyen Umumi (Bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşları Schengen vizesi alma şartı bulunmaktadır. Ancak Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olan Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla Fransa’ya vize almadan seyahat edebilirler.

*Fransa Schengen Vizesi ile seyahat edebileceğiniz diğer ülkeler; Yunanistan, Slovakya, Slovenya, İtalya, İspanya, İzlanda, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn, Letonya, Lüksemburg, Litvanya, Polonya, Portekiz, Malta, Macaristan, Avusturya, Almanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, Norveç, Belçika'dır.

Aşağıdaki linkten hazırlanacaklar listesini PDF olarak indirebilirsiniz.