Dailymotion Para Kazanma

Dailymotion Para Kazanma

 Dailymotion’dan para kazanmaya başlamanın ilk yolu bir kanal oluşturmaktır. Dailymotion’da video izleyenler ve video yüklemek isteyenler için üyelik bölümleri farklıdır. Kanal oluşturmak ve gelir kazanmaya başlamak için Dailymotion Partner sayfasına giriş yapın, burada dilerseniz sosyal medya hesaplarınız ile dilerseniz de mail adresiniz ile kayıt olabilirsiniz.

İlgili sayfadan kayıt oluşturduktan sonra, bir de kanal açmanız gerekiyor. Yönlenen sayfayı takip ettikten sonra kanal açma formu karşınıza gelecektir. Bu form Türkçe’dir, bu nedenle formu doldurmak konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Ancak kanal açarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bunlar;

Tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmalı

Kanal belirli bir kategoriye hizmet vermeli / Önerilir

Kanal Adı ve Etiket kısmı kanal ile ilgili ve ilgi çekici olmalı

Kanal URL’si iyice düşünülmeli, sadece 1 kez değiştirebilirsiniz

Kanal Dili ve Ülke, yüklenecek videolara göre belirlenmeli

Varsa bir internet sitesi mutlaka forma girilmeli

Kanalın sosyal medya hesapları açılmalı / Önerilir

Kanalın Manşet ve Avatar resimleri dikkat çekici olarak hazırlanmalı

Form doldurulduktan hemen sonra kanala video yüklemeye başlayabilirsiniz. Daha önce çektiğiniz yada yeni çektiğiniz özgün videoları yüklemenizi öneririz. Herhangi bir şekilde başka bir platformdan aldığınız ve size ait olmayan videolardan yüzde 99 ihtimal ile gelir sağlayamazsınız ve video için gelebilecek bir uyarıda kanalınız kapatılır. Dailymotion genel olarak telif konusunda Youtube gibi anında müdahale etmesede belirli bir süre sonra kanalızı kapatıyor.