Anne of Green Gables באנגלית סיפור PDF

Anne of Green Gables באנגלית סיפור PDF


 Anne of Green Gables הוא רומן משנת 1908 מאת הסופרת הקנדית לוסי מוד מונטגומרי (שפורסם בשם L.M. Montgomery). נכתב לכל הגילאים, הוא נחשב לרומן ילדים קלאסי מאז אמצע המאה ה-20. מתרחש בסוף המאה ה-19, הרומן מגולל את הרפתקאותיה של אן שירלי, ילדה יתומה בת 11, שנשלחת בטעות לשני אחים בגיל העמידה, מתיו ומרילה קאת'ברט, שבמקור התכוונו לאמץ ילד לעזור להם בחווה שלהם בעיירה הבדיונית אבונליה באי הנסיך אדוארד, קנדה. הרומן מספר כיצד אן עושה את דרכה בחיים עם בני הזוג קאתברט, בבית הספר ובתוך העיירה.

אן שירלי, יתומה צעירה מהקהילה הבדיונית של בולינגברוק, נובה סקוטיה (מבוססת על הקהילה האמיתית של ניו לונדון, הנסיך אדוארד איילנד) נשלחת לחיות עם מרילה ומתיו קאת'ברט, אחים לא נשואים בשנות החמישים והשישים לחייהם, לאחר ילדות בילו בבתי זרים ובבתי יתומים. מרילה ומת'יו החליטו במקור לאמץ ילד מבית היתומים כדי לעזור למתיו לנהל את החווה שלהם בגרין גייבלס, הממוקמת בעיירה הבדיונית אבונליה (מבוסס על קוונדיש, האי הנסיך אדוארד). עקב אי הבנה, בית היתומים שולח את אן במקום.

אן היא פנטסטית, בעלת דמיון, להוטה לרצות ודרמטית. היא גם נחושה בדעתה שצריך לאיית תמיד את השם שלה ב-e בסוף. עם זאת, היא מתגוננת לגבי המראה שלה, מתעבת את שערה האדום, הנמשים ומסגרתה החיוורת והדקה, אך מחבבת את אפה. היא דברנית, במיוחד כשזה מגיע לתיאור הפנטזיות והחלומות שלה. בתחילה, מרילה חמורה אומרת שאן חייבת לחזור לבית היתומים, אך לאחר התבוננות והתבוננות רבה, יחד עם העידוד האדיב והשקט של מתיו, מרילה מחליטה לתת לה להישאר.

אן לוקחת הרבה שמחת חיים ומסתגלת במהירות, משגשגת בכפר החקלאי הצמוד. הדמיון והדברניות שלה מאירים במהרה את גרין גיבלס.

הספר מגולל את ההתמודדויות והשמחות של אן בהתיישבות בגרין גייבלס (הבית האמיתי הראשון שהיא הכירה אי פעם): בית הספר הכפרי שבו היא מצטיינת במהירות בלימודיה; החברות שלה עם דיאנה בארי, הילדה שגרה בשכנות (החברה הכי טובה שלה או "חברת החיקה" כפי שאן מכנה אותה בחיבה); שאיפותיה הספרותיות המתפתחות; והיריבות שלה עם חברה לכיתה גילברט בליית, שמתגרה בה על שיערה האדום. על כך הוא זוכה לשנאה מיידית, למרות שהוא מתנצל מספר פעמים. עם זאת, ככל שעובר הזמן, אן מבינה שהיא כבר לא שונאת את גילברט, אבל הגאווה והעקשנות שלה מונעות ממנה לדבר איתו.

הספר עוקב גם אחר הרפתקאותיה של אן באבונליה. הפרקים כוללים זמן משחק עם חברותיה דיאנה, ג'יין אנדרוז השלווה והרגועה, ורובי גיליס היפהפייה והמטורפת. יש לה התמודדויות עם האחיות פאי הלא נעימות, גרטי וג'וזי, ו"גרידות" ביתיות תכופות כמו צביעת שיערה בירוק תוך כדי כוונה לצבוע אותו לשחור, ולהשתכר בטעות את דיאנה בכך שהיא נותנת לה את מה שלדעתה הוא לבבי פטל אבל מה מסתבר כיין דומדמניות.

בגיל שש עשרה, אן הולכת לאקדמיה של קווין כדי לקבל רישיון הוראה, יחד עם גילברט, רובי, ג'וזי, ג'יין ועוד כמה תלמידים, מלבד דיאנה, למורת רוחה של אן. היא משיגה את הרישיון שלה בשנה אחת במקום השתיים הרגילות וזוכה במלגת אייברי המוענקת לתלמיד המוביל באנגלית. מלגה זו תאפשר לה להמשיך לתואר ראשון B.A. תואר בקולג' רדמונד הבדיוני (המבוסס על אוניברסיטת דאלהוזי האמיתית) ביבשת בנובה סקוטיה.

עם זאת, לקראת סוף הספר, טרגדיה מתרחשת כאשר מתיו מת מהתקף לב לאחר שנודע שכל הכסף שלו ושל מרילה הלך לאיבוד בכשל בנק. מתוך מסירות למרילה ולגרין גייבלס, אן מוותרת על המלגה כדי להישאר בבית ולעזור למרילה, שראייתה כושלת. היא מתכננת ללמד בבית הספר קרמודי, בית הספר הקרוב ביותר הזמין, ולחזור לגרין גייבלס בסופי שבוע. במעשה ידידות, גילברט בליית' מוותר על תפקיד ההוראה שלו בבית הספר אבונלי כדי לעבוד בבית הספר ווייט סנדס, בידיעה שאן רוצה להישאר קרוב למארילה לאחר מותו של מתיו. לאחר המעשה האדיב הזה, הידידות של אן וג'ילבר מתבססת, ואן מצפה למה שהחיים יביאו בהמשך.

Anne of Green Gables Lucy Maud Montgomery PDF הורד