Birol Çakır Danışmanlık ~ birolcakir.net

Birol Çakır DanışmanlıkDünyanın en zengin ve güçlü ülkelerine işçi vizesi, yerleşim vizesi, iş kurma vizesi ve öğrenci vizesi ile kalıcı olarak yerleşmek ister miydiniz?
Peki hangi ülkede şansınızı denemelisiniz? Hangi ülkede çalışma vizesine, oturum vizesine, iş kurma vizesine, eğitim vizesine başvurmak en iyi seçenek olabilir? 
Aslında bu soruya cevap vermek için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör var. 
Öncelikle niçin yurt dışına çıktığınız çok önemli. İş kurmaya veya çalışmaya gidiyorsanız, kendi sektörünüzün öncüsü olan ve kaliteli iş imkanlarına sahip bir ülke seçmelisiniz.
Veya bir oturum vizesi ile direk yerleşmekse niyetiniz, o ülkenin size ve çocuklarınıza ileriye dönük vereceği imkanlar ve haklar çok önemlidir.
Yine eğitim alırken çalışma hakkı ve ileriye dönük vatandaşlık hakkı veren ülkeleri seçmek çok önemli bir konudur.
Diğer bir yandan elbette gelişmişlik endeksi, maaşlar, hangi ülkenin hangi para birimini kullandığı, yaşam standartları, orada yaşayan insanların mutluluğu, uzun vadede orada yaşamayı düşünen aileler için eğitim sistemi vs gibi, tüm bunlar çok çok önemli faktörlerdir.
Siz de aşağıdaki ülkelerden size uygun olanı seçerek, benimle Avrupa'ya ve Dünya'ya açılma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

➤ Polonya
➤ Japonya
➤ Amerika
➤ Kanada
Kuveyt


Dünyanın en zengin ve güçlü ülkelerine iş kurarak yerleşmek ister miydiniz? Peki hangi ülkede şansınızı denemelisiniz? Hangi ülkede iş kurmak en iyi seçenek olabilir?  Aslında bu soruya cevap vermek için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör var. 

Öncelikle iş kurmayı planladığınız ülkenin, kendi sektörünüzün öncüsü olan ve güçlü ticari imkanlarına sahip bir ülke olduğuna emin olmalısınız. Yine o ülkenin size ileriye dönük vereceği imkanlar ve haklar çok önemlidir.

 Almanya Ankara Anlaşması Vizesi

 Almanya Freelance Vizesi

 İngiltere Start-Up Vizesi

 İngiltere Innovator Vizesi

 Hollanda Ankara Anlaşması Vizesi

 Hollanda Startup Vizesi

 Hollanda Limited Şirket Açma

 Hollanda Servis ve Hizmet Sağlayıcılar İçin Giriş İzni

 İspanya Self-Employed Vizesi İş kurma vizesi

 Portekiz Freelance Vizesi (Recebo Verde)

 Portekiz Immigrant Entrepreneur Vizesi (D2)

 Danimarka Start-up Vizesi

 Lüksemburg Self-Employed Vizesi

 Finlandiya Startup Vizesi

 Norveç Self-Employed Vizesi

 İsveç Self-Employment Vizesi

 Fransa Self-Employment Vizesi

 Litvanya Startup Vizesi

 Estonya Startup Vizesi

 Polonya Startup Vizesi

 Amerika E2 İş Kurma Vizesi

 Kanada Startup Vizesi

İltica ve Sığınma Hakkı nedir?

''Yaşadığınız ülkede Politik, Irksal, Dinsel, Cinsel baskılara maruz kaldığınızı veya yaşam koşullarının elverişli olmadığını ve can güvenliğinizin tehlikede olduğunu gösteren belgelerle, İltica ve Sığınma hakkı veren ülkelerin adlî makamlarına başvurduğunuzda, durumunuz o ülkenin ilgili komisyonlarınca incelenir ve eğer kabul görürseniz sığınma hakkı elde edersiniz. Böylece o devletin koruması altına girmiş olursunuz.

Avrupa Birliği Üye Ülkeleri ve İltica Sığınma Hakları Avrupa Birliği ülkelerine İltica ve Sığınma taleplerinde ''Dublin Anlaşması'' uygulanır. 2017 yılı itibari ile Dublin 3 yürürlükte olup ve halen iltica işlemleri Dublin 3’e göre yapılmaktadır. Dublin 3 kurallarına buradan ful erişebilirsiniz.

Diğer Dünya Ülkeleri İltica Sığınma Hakları Diğer dünya ülkelerine ilticalarda ise, her ülkenin kendi İltica ve Sığınma anlaşmaları geçerlidir ve bu ülkeleri ayrıca işleyeceğiz.

➤ Almanya
➤ Fransa
➤ İrlanda 
➤ Avusturya
➤ Belçika
➤ İsveç
➤ Portekiz
➤ İspanya
➤ Çekya
➤ Estonya
➤ Finlandiya
➤ İtalya
➤ Letonya
➤ Litvanya
➤ Lüksemburg
➤ Malta
➤ Slovakya
➤ Slovenya
➤ Norveç
➤ İzlanda
➤ İsviçre
➤ Lihtenştayn
 Kanada
➤ Avustralya
➤ Amerika
Yeni Zelanda