İngilizce altyazı film tavsiye

İngilizce altyazı film tavsiye


Arkadaşlar bana İngilizce dizi hakkında çok sorulan soruya yanıt vermek istiyorum, alt yazı film izlemek sizin konuşma ve anlama becerinizi geliştirir ve yepyeni cümleler kalıplar kelimeler öğrenmenizi sağlar. O yüzden bu bölümde size 10 yıl çekimleri devam etmiş Amerika ve dünya'da büyük yankı uyandırmış Friends dizisini tavsiye edeceğim.
Öncelikle dizi Amerikan aksanı, dizide bir çok yeni hiç duymadığınız cümle kalıp deyim göreceksiniz, oyuncuların muhteşem aksanlarından birini kendinize aksan seçip konuşma becerinizi o şekilde geliştirmeye devam edin. ben öğrencilik yıllarımda bu diziden çok faydalandım, 50 kere izledim sanırım diziyi, bu dizi çekimleri 1994 de başladı 2004 bitti düşünün koca 10 yıl, inanın izledikten sonra yeniden ve yeniden izlemek isteyeceksiniz ve her seferinde üzüntü yaşayacaksınız. Her izlemenizden sonra bir çok yeni kelime cümle kalıp vs  öğrendiğinizi konuşmaya başladığınızı yepyeni deyimler kalıplar ve kelimelerle hazinenizin geliştiğini göreceksiniz. 

Dizi hakkında,
Tüm zamanların en sevilen sitcomu hiç kuşkusuz Friends olmuştur. Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica'nın ağabeyi Ross, Ross'un üniversiteden oda arkadaşı Chandler... Chandler'ın ev arkadaşı Joey ve Monica'nın eski arkadaşı Phoebe. Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor.Jennifer Aniston gibi sonradan yıldızlaşacak isimleri kazandıran bir dizi olarak da unutulmazlar arasındadır.

Saygılarımla
Birol ÇAKIR
Eğitmen & Danışman